Utrata masy ciała przy chorobie tarczycy - co się dzieje?

Mam50 lat, wzrost 170 cm, ważę obecnie 49 kg. Wcześniej moja waga kształtowała się na poziomie 63kg. Od 3 lat mam bardzo wyczerpujacą mnie pracę fizyczną i w związku z tym nie odżywiam się dość regularnie. W 2001 roku przeszłam zabieg usunięcia dwóch płatów tarczycy w związku z bardzo dużym guzem. Jestem na lekach hormonalnych, które nie przyjmuje systematycznie. Mieszkam obecnie w Angli, niestety służba zdrowia tu jest jaka jest. W związku z moją chorobą taczycy nie bardzo poważnie podchodzą do przepisywania leków. Już nie mam siły. Wyglądam jak bym była chora na anoreksję. Błagam pomózcie mi!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Przyczyn dużej utraty masy ciała może być wiele. Jedną z nich są nieprawidłowe stężenia hormonów tarczycy. W Pani przypadku może to być związane z nieregularnym przyjmowaniem leków. Nie można wykluczyć również jadłowstrętu psychicznego czy cukrzycy. Choroby pasożytnicze dają objaw utraty masy ciała. Najpoważniejszymi chorobami, które powodują szybkie chudnięcie przy prawidłowej diecie są procesy nowotworowe. Niezbędna będzie wizyta u lekarza w celu szczegółowej diagnostyki problemu.