Uzależnienie od innych osób w codziennych obowiązkach

witam Co mam zrobic jesli jestem calkowicie zalezna od kolegi, poniewaz jestem w stanie, gdzie nie moge decydowac o sobie. Wszystko musi mi tlumaczyc, (np idac w gory by zabrac buty odpowiednie), smazac frytki by uwazac na gaz, naprawde wszystko, docieraja do mnie sygnaly I je wykonuje, ale sama nie umie myslec, sasiedzi juz maja mnie za dziwaka, ja nie moge im wytlumaczyc mojego postepowania. Samo przejscie kolo nich wzbudza we mnie agresje, bole glowy, goraczke, zmeczenie, czekam az jest pusto

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
Z Pani słów nie wynika jednoznacznie, że opisywany stan jest dla Pani w jakiś sposób męczący, trudny. Czy ten stan trwa od dawna? Czy funkcjonuje Pani tak od dłuższego czasu? Jest bardzo wiele pytań, które prawdopodobnie by padły na spotkaniu z psychologiem, gdyby Pani zdecydowała. To musi być bardzo trudne musieć liczyć na kogoś w każdej najdrobniejszej kwestii. Proszę rozważyć kontakt ze specjalistą.
pozdrawiam

Proszę koniecznie skontaktować się z lekarzem psychiatrą i/lub neurologiem. Podobne zaburzenia i trudności mogą wskazywać na zaburzenia organiczne lub inne choroby układu nerwowego.