Uzależnienie od wynajdywania problemów psychicznych

Witam, Mój chłopak ciągle wynajduje sobie nowe problemy psychiczne. Nic nie potrafi ciągnąć dłużej niczego, ani zainteresowań, ani poprzednich nałogów (np.leki, marichuana). Chodził już do psychiatry, na meetingi AA, DDA, teraz uznaje, że jest alkoholikiem i na razie od paru miesięcy konsekwentnie się tego trzyma. Wiem, że to może zabrzmieć dziwnie, le czy można się ciągle uzależniać, czy to depresja? On kończy właśnie studia, cale takie zachowania były już wcześniej. Nie wiem już jak mu pomóc.

Witam,
pisze Pani, że partner nie trzyma sie niczego dłużej, jednak od kilku miesięcy uczęszcza na terapię, więc zapewne jest mu t potrzebne. Może Pani wspierać partnera w wytrwaniu w terapii.
Pozdrawiam.