W jaki sposób uzupełnić witaminę C?

Z badania na poziom witaminy c wyszło, że mam 1, gdzie norma wynosi 5-20. W jaki sposób powinnam uzupełnić witaminę c. Czy oprócz przyjmowania witaminy c powinnam brać jeszcze jakieś leki?
KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na leukocyty

Ogólne badanie moczu, to jedno z podstawowych badań. Polega na ocenie próbki moczu pod kątem różnorodnych cech, m.in. leukocytów. Lekarz Łukasz Dubielecki pokaże jak wykonać badanie w domu.

Dzień Dobry

Witamina C należy do witamin, które nie są produkowane przez nasz organizm dlatego a pełni wiele bardzo ważnych funkcji w naszym organizmie. Do jej zadań należy m.in. ochrona przed wirusami i bakteriami, paradontozą, aftami, żylakami, zawałami i udarami. Poza tym współuczestniczy wraz z krzemem i pewnymi aminokwasami w produkcji kolagenu. Dlatego też niezwykle istotnie jest aby zadbać przede wszystkim o dietę i płyny bogate w nią. Gdzie znajdziemy najwięcej witaminy C? Polecam gorąco różę (soki, konfitury), acerolę, rokitnik, natkę pietruszki, paprykę. Niestety cytryny oraz cytrusy wbrew pozorom nie są najbogatszym źródłem witaminy C. Oczywiście warto również wzbogacić nasz jadłospis o dobrej jakości naturalną suplementację witaminą C, najlepiej przebadanej naukowo, z bio-flawonoidami by szybciej uzupełnić jej niedobory. Przestrzegam natomiast przed używaniem syntetycznej witaminy C, która nie jest wskazana dla osób chorujących, np. na cukrzycę, refluks żołądka, czy schorzenia nerek.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty