W jaki sposób walczyć z chęcią podjadania między posiłkami i z nieopanowanym apetytem w trakcie posiłków?

W jaki sposób walczyć z chęcią podjadania między posiłkami i z nieopanowanym apetytem w trakcie posiłków? Co może być przyczyną tego, że gdy zabieram się do posiłku nie potrafię odróżnić tego, czy jestem już syta, czy to jedynie mój nieposkromiony apetyt ?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

przyczyn może być wiele, czasami tak działają niektóre leki, może ma Pani nadmiernie rozciągnięty zołądek, sądzę że przydałaby się konsultacja u specjalisty od zaburzeń odżywiania.

Pozdrawiam