Utrzymanie wagi a chęć podjadania pomiędzy posiłkami

Mam 19 lat, jestem dziewczyną. Ważę 55 kg przy wzroście 161 cm. Chcę utrzymać tą wagę. Nie wiem jak to zrobić, już kilka razy zdarzało się tak, że przytyłam do 58 kg, a później chudłam, co zrobić żeby utrzymać te 55 kg.? Mam jeszcze jedno pytanie czy np. jak sobię ustalę trzy główne posiłki śniadanie,obiad,kolacja to wystarczy żeby utrzymać wagę. Między tymi posiłkami strasznie ciągnie mnie do słodkiego co w takiej sytuacji powinnam zrobić?

Po pierwsze chwilowymi wahaniami wagi nawet o 3 kg nie należy się bardzo przejmować w tak młodym wieku, gdyż mogą one mieć charakter hormonalny lub związek ze stanem fizjologicznym w momencie pomiaru. Problem z chęcią na podjadanie między posiłkami jeżeli jest ich tylko 3 najlepiej jest rozwiązać przechodząc na 5 mniejszych dań. Pozwoli to na lepsze wyrównanie poziomu glukozy we krwi, jednocześnie w momencie gdy pojawia się ochota na przekąskę jest to również moment na spożycie kolejnego dania. Jeżeli ciągnie Panią do słodkiego polecam w ramach II śniadania i podwieczorku zjeść owoce lub dania na bazie owoców jak banan, mandarynki, jabłko, mus jabłkowy z cynamonem czy smoothie owocowe.