W jaki sposób wyleczyć problemy z mową i zaburzenie myślenia?

Witam. Mam problem od wielu lat przez ktory nigdy nie podjelam pracy. Mam zaburzone myslenie, nie potrafie sie wyslawiac, mam bardzo ubogie slownictwo oraz czesto chlopak musi mi doradzac jak przekazac slownie cokolwiek by zalatwic. Moj problem trwa juz 10 lat. Do tego unikanie kontaktow z ludzmi, apatia,: Przez to moje powolne kojarzenie, problemy z mowa jestem w tyle, nie podjelam pracy a na kazde wyjscie z domu reaguje niemal placzem. Musze chodzic na spotkania w sprawie pracy, nwm do jakiej.

Dzień dobry,
z opisu Pani problemu wynika, że cierpieć Pani na fobie przed ludźmi. Myślę, że powinna Pani zgłosić się na początek do psychiatry, który oceni siłę Pani problemu. Myślę że zaburzenia mowy w dużej mierze wiążą się z lękiem. Rozumiem że chodziła Pani do szkoły i ją Pani skończyła? To oznacza, że potrafi być Pani samodzielna, odnosić sukcesy. Oznacza to, że nawet jak mówi Pani nie wyraźnie to można Panią zrozumieć. Warto próbować rozmawiać, podejmować własne wybory. Proszę pamiętać, że każdy błąd da się naprawić więc nic nie szkodzi jak jakiś Pani popełni . Dodatkowo myślę że wskazana byłaby konsultacja psychologiczna i rozpoczęcie psychoterapii w celu pracy nad samooceną. Niestety bez pomocy specjalistów problem będzie się pogłębiać.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu mam wątpliwości czy opisane przez Panią problemy były diagnozowane przez jakiegoś specjalistę. Jeśli próbuje Pani poradzić sobie z nimi na własną rękę (lub przy pomocy bliskiej osoby) to doradzam przede wszystkim kontakt ze specjalistą. To, że występują one od 10 lat może świadczyć, że mogły je wywołać konkretne czynniki. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam Panią
Żeby wyleczyć Pani problemy, należy je
przede wszystkim właściwie zdiagnozować.
Rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym
wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Aby skutecznie wyleczyć Pani zaburzenia procesów
poznawczych należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno
z objawami jak i przyczynami zaburzeń
procesów poznawczych, dzięki czemu zaczną
one lepiej przetwarzać informacje z otoczenia,
a tym samym będzie Pani mogła lepiej
funkcjonować i poprawi się Pani jakość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl