Wahania nastroju, problemy z emocjami

Witam! Od dłuższego czasu mam problemy z nastrojem i czesto zdarza mi się plakac wieczorem co trwa 2-3 godziny. Nie mam wtedy ochoty zyc i noe radze sobie z emocjami. Czy moge w takich momentach pojechac do szpitala? Jesli tak, to co mi tam zrobią? Chodze na psychoterapię ale to nic mi nie daje.

Zachęcałabym także do konsultacji z lekarzem psychiatrą- doradzi w razie potrzeby wspierająco farmakoterapię (która jest często konieczna w przypadku zaburzeń depresyjnych), a to przyniesie ulgę i ułatwi prace terapeutyczną.

Dzień dobry.

Problemy z nastrojem nie wydają się być uzasadnieniem pobytu w szpitalu (jak rozumiem - ma Pani na myśli szpital psychiatryczny). Być może jednak w ten sposób szuka Pani swoistej ucieczki od wątków, które odkrywa Pani podczas własnej psychoterapii, o której Pani pisze, że "nic Pani nie daje".

Niewątpliwie warto podzielić się tym odczuciem z psychoterapeutą. Nadmieniam, że psychoterapia sama w sobie nic nikomu nie da, jeżeli nie ma się woli i chęci do zmiany. Z Pani postu wynika natomiast, że oczekiwałaby Pani, że ktoś (w tym wypadku szpital psychiatryczny) zrobi z Panią coś, dzięki czemu - niejako bez Pani udziału - poprawi się jakość Pani życia. Nie jest to, niestety, możliwe.

Pozdrawiam i życzę większej aktywności w psychoterapii.