Problem z emocjami i wahaniami nastroju u męża

Mąż od kilku miesięcy jest inny - brak w nim radości, narzekał na pracę, na to że nic w życiu nie osiągnął. Sporo też schudł, miał wahania nastroju- wybuchał agresją, stał się obojętny na wszystko. Potem stwierdził, że mnie nie kocha i się wyprowadził.Po wielu namowach udał się do psychiatry. Lekarka po 20-min rozmowie stwierdziła, że jest zrównoważony i nie potrzebuje leków czy terapii. Wiem od męża, że teraz chodzi do psychologa, bo nie radzi sobie z emocjami. Mam pytanie - czy to wystarczy?

Trudno postawić diagnozę na podstawie tego opisu ale Pani mąż najprawdopodobniej cierpi z powodu zaburzeń afektywnych. Najlepsze wyniki w ich leczeniu daje łączenie psychoterapii z farmakoterapią. Jeśli jednak stan Pani męża jest stabilny a psychoterapeutą tego nie zalecił to proponuję mu zaufać.

Witam, Pani mąż jest po opieką psychologa. Zrobił krok w stronę zmiany i poprawy swojego samopoczucia. Myślę że decyzja o tym, czy terapia będzie wystarczająca dla męża zależy od niego i psychologa z którym pracuje. Proszę być dobrej myśli. Pozdrawiam serdecznie