Wahania nastroju i emocje

Coraz bardziej obawiam się, że mam poważne problemy. Moje nastroje i emocje zmieniają się z prędkością światła. W jednej chwili mam świetny humor, zapał do działania, a za chwilę czuję się fatalnie, nic nie ma sensu, albo mam ochotę rzucić wszystko i żyć inaczej. Czuję, że niektóre emocje nie są moje, że pojawia się w moim umyśle nagle ktoś obcy. Moja orientacja seksualna też czasem szaleje. Nie wiem która z tych odsłon jest prawdziwą JA. Czy to może być rozdwojenie jaźni?

Witam Panią. To zrozumiałe, że niepokoi Panią taka szybka zmienność intensywnych uczuć i nastrojów. Doświadczanie emocji z tak skrajnych biegunów może przywodzić obawę, że są w Pani jakby dwie różne osoby. Nie wiem, od jakiego czasu obserwuje Pani u siebie opisaną zmienność. Czasem może ona pojawiać się w wyniku zdarzenia traumatycznego. Z pewnością oscylowanie między tak skrajnymi emocjami i nastrojami kosztuje Panią bardzo dużo energii co dodatkowo może się przyczyniać do wyczerpania Pani organizmu. Polecam Pani spotkanie z doświadczonym specjalistą (z osobą, z którą otwarcie będzie Pani mogła porozmawiać o tym co Panią niepokoi). Pozdrawiam Panią

Dzień dobry, przyczyny pani zachowania oraz nastroju mogą być różne. Jeżeli taki stan utrzymuje się od dłuższego czasu zachęcam do konsultacji u psychologa-psychoterapeuty w celu postawienia pełnej diagnozy, która składa się zazwyczaj z kilku spotkań. Specjalista zaleci dalsze kroki postępowania, być może podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam.