Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wartości odżywcze serków topionych i pasztetów

Witam czy serki topione i pasztety drobiowe sa niezdrowe
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Wpływ diety na wygląd skóry

Czy dieta ma istotny wpływ na wygląd naszej skóry? co nam pomaga, a co szkodzi? Dowiesz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam Panią,

zgadza się serki topione i pasztety są niezdrowe. Pasztety mogą być zdrowe jeżeli są domowe. Serki topione nie mają nic wspólnego z serem. Zawierają bardzo wiele sztucznych dodatków i to tego mają szkodliwe topniki. Do pasztetu producenci pakują gorszej jakości mięso i różnego rodzaju części oddzielone mechanicznie. Po zmieleniu i tak tego nie widzimy. Proszę zrezygnować z żywności tak silnie przetworzonej i wybierać bardziej naturalne produkty
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam,
Zarówno sery topione, jak i pasztety zawierają stosunkowo dużo tłuszczu. 100g sera topionego zawiera aż 29g tłuszczu, natomiast 100g pasztetu drobiowego 14,1g. Nie są to produkty niezdrowe, ale należy je spożywać z umiarem i w miarę możliwość ograniczać na rzecz produktów zawierających mniejsze ilości tłuszczu.
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk

0

Dzień dobry!
Sery topione oraz pasztety zawierają duże ilości substancji sztucznych. Serki topione to substancje seropodobne (z prawdziwym serem nie mają nic wspólnego). Natomiast pasztety można zrobić ze wszystkiego (tak jak parówki), dlatego na Pani miejscu unikałabym ich jak ognia.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy