Wartości odżywcze spożytych produktów

Jakie wart.odż.mialy produkty spozyte dzis przeze mnie?Czy byly to zdrowe wybory?Ok.6 wafli ryżowych,sałatka Neptun(130g)z firmy Graal,gotowana brukselka(ok.12 szt.),kasza jeczmienna+ryz bialy(ok.5 lyzek),serek hom.naturalny(3%tł.)ok.400g(na opak.pisze,ze 100g ma 79kcal),plast.zoltego sera,1/2 smazonej kani śr.wielkości,ok.4 lyzeczki miodu,filet z kurczaka smaż.z panierka(ok.70g),śr.wielkosci cukinia i marchew pieczone w ziolach(chilli,czosnek,bazylia,oregano,pieprz czarny i ziolowy),male jablko

Jeżeli ma Pani problem z nadwagą nie polecała bym wafli ryżowych - mają bardzo wysoki indeks glikemiczny przez co powodują wysoki wzrost cukru we krwi. Co do sałatki to lepiej jest zjeść kawałek wędzonej makreli, łososia lub szproty bo w sałatce jest zaledwie 30% ryby. Ryż biały radziła bym zmienić na brązowy - zawiera więcej błonnika, składników mineralnych, witamin z grupy B i bardziej syci. Serek homogenizowany zdecydowanie odradzam - zawiera w swym składzie syrop glukozowo-fruktozowy, który sprzyja otyłości jak również spożywany często może sprzyjać insulinooporności i cukrzycy. Radziła bym więc zamiast serka zjeść np. jogurt naturalny z owocami, migdałami i ew. łyżeczką miodu. Co do reszty produktów to są jak najbardziej okej.