Wartościowy wybór produktów spożywczych

Chcialabym sie dowiedziec,czy moje dotychczasowe posilki byly zdrowym i wartowsciowym wyborem.Śn.:duża grahamka jasna,serek wiejski lekki Pilos,2 liście sałaty,2 plast.szynki drob.,banan,1/8 papryki czerw.Obiad:1/2 pyzy z miesem podsmazonej,1/2 kalarepy,jogurt nat.Tola190g(133kcal),2.5 lyzeczki miodu,pomidor malin.,2 plastry szynki drob.,kromka chleba razow.Przekaska:Koktajl z pomidora malinowego,1/10 papryki czerw.,łyzka bazylii i łyżka chilli,pieprz czarny (szczypta)Czeka mnie jeszcze kolacja.

Pani dietę można określić mianem stosunkowo prawidłowej. Zwróciłabym jednak uwagę na stosowanie wędliny - produkty handlowe mają wysoką zawartość soli, a także często cechują się niską zawartością mięsa. Polecam zamienić wędliną ze sklepu na własnoręcznie przyrządzone mięso - pieczone lub duszone - chociaż 1 raz w ciągu dnia. Nie do końca wiem czym jest produkt pyza z mięsem podsmażona, więc nie mogę określić jego wartości odżywczej. Proszę także nie zapominać w diecie o owocach (innych niż banany) - są lepszym dodatkiem do jogurtu niż miód, gdyż zawierają cenne przeciwutleniacze i witaminę C oraz błonnik, a tak samo mogą dodać mu słodyczy.

Witam!

Posiadam za mało informacji odnośnie Pani osoby oraz dokładnych ilości porcji, abym mogła dokładnie oszacować wartość odżywczą posiłków.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska