Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sery kanapkowo-sałatkowe na diecie redukcyjnej

Witam czy ser kanapkowo sałatkowy Fallvitta Mlekowity dozwolony jest na diecie redukcyjnej? zawiera 28g tłuszczu na 100g, w składzie ma podpuszczkę, regulator kwasowości E 257, i chyba bardzo dużo soli. Jakich serków lub serów dietetycznych używać do sałatek warzywnych?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Witam,
Na diecie redukcyjnej sery typu Feta nie są rekomendowane, bo tak jak sama Pani zauważyła maja bardzo dużą zawartość tłuszczu w 100g. Ale umiejętnie skomponowana dieta może udźwignąć kawałeczek tego typu sera od czasu do czasu. Kilka rad jako to zrobić.

1. Poszukać sera typu Feta o mniejszej zawartości tłuszczu. Fallvity są różne i ta żółta ma 12% zamiast 28%.
2. opakowanie Fallvity, to za duża ilość dla jednej osoby na diecie redukcyjnej, aby ja wykorzystać zanim sie popsuje. Zatem lepiej kupić mały kawałek sera Feta na wagę w supermarkecie. Są dostępne sery Arla Appetina, na wagę, które mają tylko 10% tłuszczu.
3. Na posiłek typu sałatka-lunch użyć maksymalnie 20-30g takiego sera, krojąc go na kosteczki cm x cm.
4. Do sałatki nie używać wówczas żadnych tłuszczów typu oliwa, olej, tylko same zioła i np. octu balsamicznego.

0

Witam, do sałatek z serów polecam ser typu feta light, który ma około 12 g tłuszczu i znacznie mniej soli (np. tej samej firmy) oraz mozarella light. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0

Witam serdecznie,
Sery kanapkowo-sałatkowe np. typu Feta nie są całkowicie przeciwwskazane na diecie redukcyjnej. W przypadku tych serów dobrze sięgać po te odtłuszczone - np. do 12 % tł. (żółte opakowanie). Do sałatek dobrze używać serów Mozzarella (np. 8,5 % tł. firmy Zott), chudych twarogów. I jak w każdej diecie warto patrzeć na ilość zjadanych przez nas pokarmów. To jest klucz do sukcesu:)

Absolwentka dietetyki i zdrowia publicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy