Wciąż nie umiem zapomnieć

Byłam z chłopakiem dosyć długo. Kochałam go z całego serca, nagle zaczęliśmy się kłócić i wszystko się rozsypało. Rozstaliśmy się. Bardzo to przeżywałam.

Chciałam o nim zapomnieć i spotykałam się z innymi, lecz to nie pomogło. Brałam tabletki, nie miałam siły, aby prawidłowo funkcjonować. Doszło nawet, że pocięłam sobie rękę. On nie chce mnie znać, to już minęły dwa lata od tego wszystkiego, a on dalej mi się śni, a ja? Wciąż mam nadzieje, że napisze do mnie znów. On nie znalazł nikogo. Stał się bardzo dziwny. Myślę, że też nie jestem mu obojętna, ale tak jakoś wyszło.

Próbuję ułożyć sobie życie z innym. Na początku szło mi super, ale gdy go zobaczę, od razu mam łzy w oczach, a gdy nikt nie widzi, płaczę tak jak wtedy przy rozstaniu. Nie wiem co mam zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Burzliwe rozstanie z ukochaną osobą wiąże się z wieloma emocjami. Ciężko jest sobie z nimi poradzić. Długo jeszcze odczuwalne są skutki takiego wydarzenia. Potrzeba czasu, aby Pani mogła poukładać swoje sprawy, zrozumieć, co czuje do byłego partnera i nauczyć się z tym sobie radzić.

Jeśli jednak te emocje są zbyt silne i nie może Pani przez to normalnie funkcjonować i nawiązywać nowych relacji, warto udać się do psychologa. Wtedy będzie Pani mogła znaleźć przyczynę problemów, domknąć sprawy z przeszłości i popracować nad swoimi uczuciami.

Myślę, że pozwoli to Pani odzyskać pogodę ducha i otworzyć Panią na innych. Powinny się także poprawić relacje z obecnym partnerem. Wyzbycie się ciężkiego bagażu emocjonalnego pozwoli Pani bardziej zbliżyć się do partnera i pogłębić więzi między Wami.

Pozdrawiam