Nie umiem zapomnieć przeszłości męża. Jak z tym dalej żyć?

Wyszłam za mąż za mężczyznę, który miał bardzo "rozrywkową" przeszłość. Otóż całe jego przeszłe życie składało się z zabawy - alkohol, narkotyki i kobiety. Coś co bardzo mnie boli i nie mogę przestać o tym myśleć.

Nie umiem zaakceptować, że mój mąż współżył, całował, przytulał inne kobiety. Czasami nawet nie jestem w stanie patrzeć mu w oczy, przytulać - te myśli o jego przeszłości mnie zabijają, niszczą wewnętrznie. Ja tak bardzo pragnę o tym nie myśleć. Jednak nie potrafię dlatego piszę tu przed pójściem i spotkaniem się z psychologiem twarzą w twarz. Proszę mi powiedzieć, czy jest sposób aby o tym zapomnieć, nie myśleć?

Proszę mi pomóc, gdyż jestem w punkcie swojego życia, w którym nie wiem co mam robić, nie mam pojęcia jak mam postąpić. Nie wiem i nie umiem.

Witam!

Bardzo przejmuje się Pani przeszłością męża, ale nie napisała Pani, jak on obecnie się zachowuje. Czy ciągle prowadzi taki tryb życia, spotyka się z innymi kobietami? Pani też ma swoją przeszłość. Każdy z nas ją ma. Najważniejsze jest jednak to, co dzieje się obecnie między Wami.

Myślę, że praca z psychologiem może Pani pozwolić zrozumieć swoje postępowanie. Może również wpłynie na Wasze relacje. Warto zastanowić się, czy ufa Pani mężowi i czy nie ma Pani obaw związanych z jego obecnym zachowaniem. Powinna Pani popracować nad swoim samopoczuciem i emocjami.

A jeśli nadal nie będzie to przynosiło skutków, to polecam terapię dla par. Może wtedy będziecie w stanie wyjaśnić sobie z mężem wszystkie drażliwe kwestie i żyć teraźniejszością pogłębiając wzajemne więzi.

Pozdrawiam