Wegetarianizm a spożywania nabiałów

Jestem wegetarianką od pół roku nie jem mięsa. Ale czuję że nie spełniam się całościowo w tym. Myślę że nie powinnam jeść też np. makaronu, jogurtów, chleba,jaj,śmietany,pić mleka. Czy takie coś wgl. jest, jeśli już tak to jak to się nazywa ?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Weganizm - to spożywanie produktów wyłącznie pochodzenia roślinnego. Unika się nie tylko mięsa, ale także wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego - mleka, jaj, a co za tym idzie - wszystkich produktów z których zostały one wykonane - jogurty, sery, makarony jajeczne, większość wyrobów cukierniczych i słodkich - jak np. czekolada (niektórzy producenci wytwarzają także produkty bezmleczne).
Należy pamiętać o tym, że przy takiej diecie dużo trudniej jest dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania. Nie jest to jednak niemożliwe.
Dieta wegańska jest niezalecana osobom poniżej 18 roku życia (w okresie dojrzewania i dzieciom).