Wegetarianizm - czy jest wskazany dla nastolatki?

Chciałabym przejść na wegetarianizm, ale nie wiem jak to zrobić. Proszę o dokładną odpowiedź, jakich rzeczy musiałabym uniknąć. Jestem gotowa na każde poświęcenie. Dodam, że chciałabym być chuda. Jak przejść na wegetarianizm i jak to powiedzieć mamie, żeby uszanowała moje zdanie? Mam 17 lat i mogę już decydować o sobie.

17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wegetarianizm to rodzaj diety charakteryzujący się wyłączeniem z posiłków produktów pochodzenia zwierzęcego i ewentualnie jaj lub nabiału z pobudek moralnych, etycznych bądź zdrowotnych. W języku potocznym wegetarianizm to zbiór kilku diet, które w różnym stopniu ograniczają spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego.

Po pierwsze zatem, jeżeli nie wie Pani jak przejść na wegetarianizm, to zdecydowanie nie powinna Pani tego robić. Tym bardziej, że wegetarianizm nie jest metodą odchudzania. Po drugie proszę pamiętać, że według prawa polskiego, do 18 roku życia o Pani życiu decydują rodzice. Mogą się zatem sprzeciwić temu, by była Pani wegetarianką.