Wieczorny apetyt u rocznego dziecka

Witam mam rocznego chlopca( dokładnie jutro kończy 12 miesięcy ) jest zdrowym i pogodnym dzieckiem, ale mało je w ciagu dnia. nabiera apetytu pod wieczór, obiad ok. 17, do spania dostaje flaszkę ( grysik) i potrafi budzić się jeszcze 2 razy żeby zjeść do ok23. Dopiero pózniej zasypia i śpi do 6. Ile roczne dziecko powinno jeść i jak nauczyć bobasa jeść w ciagu dnia? Zmuszać go przecież nie mogę,... Pozdrawiam Justyna

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zapotrzebowanie energetyczne rocznego dziecka wynosi ok 1000kcal i taką dzienną podaż należałoby zapewnić poprzez urozmaiconą dietę. Niechęć do spożywania posiłków w dzień można zwalczyć poprzez ustalenie określonych godzin ich podawania. Dzieci chętnie podejmują nawykowy tryb życia, realizując o określonych porach dane czynności. Jeśli synek nauczy się, że wyznaczone godziny wiążą się ze spożyciem posiłku, przyzwyczai się do nich automatycznie. Na początku warto zachęcić malucha poprzez urozmaicanie wyglądu posiłków na talerzu- w postaci kolorowych postaci bajkowych, kwiatków, zwierząt itp.
pozdrawiam