Wstyd przed bliskością u 32-letniej kobiety

Wstydze sie bliskosci, problem mam stale ten sam, ale odbija sie on na mnóstwo dziedzin życia, mam 32 lata, 6letnie małżenstwo za soba, w którym mój zmarły partner miał dla mnie na tyle cierpliwosci abysmy pokonali problem razem, obecnie blokada wróciła. denerwuje sie juz nawet jak mój chłopak chce mnie odprowadzic do domu, kombinuje jak tu sie rozstac na miescie, byleby uniknac czegos czego tak naprawde pragne, o czym potrafie myslec i marzyc ale sie tego boje... Co dalej?

Mgr Piotr Godleś Psychologia

Niewątpliwie wspierający partner jest w tej sytuacji nieoceniony. Jednak problem jest wewnątrz Pani i dobrze byłoby zająć się nim i go rozwiązać tak, aby czuła się Pani dobrze w sytuacji bliskości. Zaproponowałbym Pani spotkanie z psychologiem/terapeuta ze swojej okolicy. Wspólnie rozpoznacie przyczyny blokad i popracujecie nad sposobami radzenia sobie z tą trudnością. Warto pomyśleć o terapii która w tym wypadku może przynieść bardzo dobre rezultaty.