Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wybór imienia dla dziecka

Witam ,mam pytanie nie mogę się zdecydować na imię dla dziecka. Bardzo proszę o własne zdanie innych osób które będzie ładniejsze waszym zdaniem. Pierwsze imię to Kasjana ,a drugie Skyla (Skaila).Zastanawiam się czy Skayla nie brzmi bardziej jak jakiś nick artystyczny? i nie jest zbytnio wymyślne .Natomiast z drugiej strony mój syn ma na imię Kaspian i imie Kasjana może się mylić z Kaspiana , a nie Kasjana. Bardzo lubię orginalne imiona i pierwszy raz mam problem z wyborem. Mila z UK
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Ryzyko samobójstwa w depresji

Witam serdecznie,
widzę, że jest Pani z Wielkiej Brytanii. Nie mam rozeznania, co do imion nadawanych dzieciom w tym kraju, dlatego trudno mi doradzić coś w tej kwestii. Proszę jednak pamiętać, że to co bardzo oryginalne, wymyślne może wywoływać efekt "wow" tylko na samym początku, z czasem zaś może w jakimś sensie przeszkadzać, a imię otrzymujemy przecież na całe życie.
Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta.
0

W wyborze imienia dla dziecka warto kierować się nie tylko jego oryginalnością, ale przede wszystkim dobrem Malucha. Dlatego także warto wziąć pod uwagę takie okoliczności jak nazwisko pociechy, kraj pochodzenia i zamieszkania (nie tylko obecny, ale także potencjalny), problematyczność (np w pisowni), możliwe inne znaczenia imienia lub słowa brzmiące podobnie (bp np czasem dzieci bywają okrutne w wymyślaniu przezwisk) itp. Rozważenie tych kwestii pomoże Pani w wyborze imienia dla córeczki.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy