Wybudzanie się nocy i problemy ze snem

Dzień dobry, zwracam się z prośbą o poradę dot. problemu z którym się borykam. Od ok. półtora miesiąca wybudzam się noc w noc w godzinach między 4 a 5 i nie mogę zasnąć przez okres ok. dwóch- trzech godzin. Jest to strasznie uciążliwe, kiedy w końcu uda mi się zasnąć, wybudzam się ok. 10 rano w podłym stanie psychicznym. Po ok. godzinie, gdy już "rozhuśtam" się przychodzi spokój i ukojenie. Mam problem z koncentracją i wykonywaniem solidnie obowiązków, tylko używki przynoszą mi chwilę ulgi.

Proszę się skonsultować z lekarzem. Podobne zaburzenia mogą pojawiać się zarówno na tle somatycznym jak i emocjonalnym. Zależnie od diagnozy, lekarz skieruje na odpowiednie leczenie i psychoterapię.