Wybudzanie ze snu u 2,5 letniego dziecka

Witam serdecznie wraz z malzonka mamy problem z 2,5 letnia córeczka ktora po godzine snu budzi się bez swiadomosci tego z krzykliwym placzem powtarzajac te same slowa. Bez swiadomosci hm czyli, probujemy do niej mowic zagadywac rozsmieszac ale wszystko na marne przekreca sie kopie i krzyczy kilka slow i wszystko ja drazni. Wczesniej bylo to sporadyczne 1-2 razy w miesiacu a teraz to juz czesciej. Nie wiem jak sobie z tym poradzic.

Witam Pana. Z pewnością dla rodziców jest to dla Państwa bardzo trudna sytuacja tym bardziej jeśli nie Znacie Państwo źródła tych objawów. Moja odpowiedź dotyczy właśnie tego źródła. Nie znalazłem w Pana opisie informacji czy obserwując na początku rzadziej objawy, które w ostatnim czasie się nasiliły byliście Państwo u specjalistów. Żeby rozpoznać źródło objawów u Państwa dziecka konieczne jest badanie w kontakcie bezpośrednim. Pierwszą osobą, którą wymienię jest lekarz pediatra, który może dokonać badania i zlecić niezbędne kroki. Jeśli objawy są częstsze to jest to znak, że trzeba jak najszybciej odkryć ich pochodzenie. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Na początek warto sprawdzić, czy Mała nie jest na coś chora (np pasożyty). Jeśli wykluczycie Państwo somatyczne podłoże wybudzania się, warto przyjrzeć się takim aspektom jak- czy córeczka nie ma za dużo wrażeń w ciągu dnia? Być może czegoś się wystraszyła kiedyś o podobnej porze (np głośnego hałasu) i reakcja się uogólniła? Lub też śpi w pozycji, w której coś jej cierpnie (np nóżka lub rączka)? Warto także przyjrzeć się diecie, a szczególnie porze i składowi ostatniego posiłku i w razie potrzeby tu wprowadzić modyfikacje?
Doraźnie warto w takich sytuacjach na chwilkę wziąć córeczkę na ręce, przytulić czy pokołysać (ale gdy się uspokoi zachęcić do powrotu do łóżeczka i położyć spać), jeśli będzie wystarczająco obudzona, można spróbować spytać co czuje, czy się boi czy coś ją boli itp. Można także spróbować przyjrzeć się jak córeczka śpi przez pierwszą godzinę i czy coś charakterystycznego poprzedza ten płacz. Zależnie od obserwacji i zmian, będą Państwo mogli podejmować dalsze działania.