Wyczuwanie obecności duchów przy nerwicy i depresji

Nazywam sie Angelika i mam 15 lat.Mam dość poważny problem.Otóż,gdy miałam 4 lata ja i mój ojciec widzieliśmy w domu "ducha".O zaistniałej sytuacji opowiedziała mi moja matka,a ja sama osobiście pamiętam tylko obraz zjawy.Od tamtej pory mam ciągłe poczucie obecności kogoś,kogo nie ma,przesadnie wierzę w zjawiska paranormalne i jestem przekonana,że są te zjwy obok mnie.Kiedyś czułam jakby ktoś mnie dotykał,lecz nikogo nie było w pomieszczeniu.Cierpię na depresję i nerwicę.Czy to choroba?

Witam serdecznie. trudno jednoznacznie nazwać twoje doznania i odczucia chorobą. Z naukowego i medycznego punktu widzenia owszem i dlatego polecałabym abyś skorzystała z pomocy specjalisty. Warto udać się na konsultację do psychiatry by mógł dokładnie Cię zbadań i określić skąd biorą się zgłaszane problemy.

Dzień Dobry,

Zachęcam Cię do rozmowy z Mamą i podzielenia się swoim niepokojem.

Napisałaś, ze cierpisz na depresję i nerwicę.
A czy jesteś w leczeniu terapeutycznym?
Jeśli nie, to sugerowałabym rozważenie terapii.

Życzę Ci wewnętrznego spokoju,
irena.mielnik.madej@gmail.com