Witam,
każda forma odchudzania może powodować negatywne skutki jeśli nie jest prowadzona pod opieką specjalisty (dietetyka, czy lekarza). W Pani sytuacji sprawa wydaje się być szczególnie niepokojąca, gdyż obecna waga jest prawidłowa i obniżanie jej nie jest wskazane. Jeśli chciałaby Pani uzyskać informację na temat prawidłowego odżywiania zachęcam do konsultacji u dietetyka. Ponieważ Pani chęć odchudzania się może wynika z innych przyczyn, np. niewystarczająca pewność siebie, niska samoocena zachęcam również do rozważenia konsultacji z psychologiem lub psychoterapeutą.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl
Przede wszystkim powinna Pani zgłosić się do psychologa/psychiatry zajmującego się zaburzeniami odżywiania. To, co Pani robi nie jest metodą odchudzania - niszczy Pani swoje zdrowie.
Sama Pani wspomniała, że wie, iż jest osobą szczupłą - jeśli jednak mimo to, nie jest Pani zadowolona ze swojego wyglądu warto udać się do specjalisty - dietetyka oraz do trenera ( często, aby poprawić swój wygląd wystarczy zwiększyć aktywność fizyczną, a odpowiednie ćwiczenia wysmuklą Pani sylwetkę nie niszcząc zdrowia! ) Proszę pamiętać, że właśnie zdrowie jest najważniejsze!
Co do zębów - owszem, wymioty zniszczą Pani zęby. W początkowym okresie może nie będzie to widoczne, jednak z czasem może dojść nawet do ich utraty!
Do tego kłopoty z samym żołądkiem, przełykiem. Zaburzenia hormonalne - zatrzymanie miesiączkowania etc co z kolei może doprowadzić do poważnych problemów z zajściem w ciążę.
Generalnie cały Pani organizm będzie "popsuty", również psychika.
Nikt z nas nie zmusi Panią do zaprzestania takiego działania, jednak proszę poważnie zastanowić się i odpowiedzieć na sobie na pytanie: Czy warto?
Witam, z pewnością Pani potrzeba zeby być szczuplejsza z czegoś wynika. Jest Pani ponieść bardzo duże koszty tj utrata zdrowia na wielu płaszczyznach, aby ważyć mniej. Zachęcam do odwiedzenia psychoterapeuty, aby przyjzec sie co takiego pcha Pania do autodestrukcyjnych zachowań. Pozdrawiam.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja czy bulimia pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
W skrajnym przypadku może Pani nawet umrzeć. Jest to bardzo niebezpieczne igranie z własnym zdrowiem. Niedobory, które pojawią się, po pewnym czasie stosowania przez Panią tej metody, mogą być poważne. Uszkodzenie zębów to jedno (nie ma znaczenia czy pożywienie ma kontakt z kwasem, ponieważ podczas wymiotów zarzucana jest treść z żołądka), może do tego dojść łamanie się paznokci, wypadanie włosów, puchnięcie nóg, a w najgorszym przypadku do zaburzeń pracy serca. Radzimy Pani skorzystać z pomocy specjalistów zajmujących się zaburzeniami odżywiania, którzy pomogą Pani poradzić sobie z każdymi wątpliwościami, będą Panią wspierać, odpowiedzą na każde pytanie i nauczą jak się prawidłowo odżywiać, aby wyglądać szczupło i pięknie.
Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Natrętne myśli o odchudzaniu – odpowiada Mgr Anna Bernatowska
- Objadanie się i prowokowanie wymiotów – odpowiada Mgr Małgorzata Janusek
- Jak zakwalifikować moje zaburzenie odżywiania? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Dieta dla 19-letniej osoby chorej na anoreksję – odpowiada Dr Aleksandra Karmazyn
- Niska waga, ograniczenia posiłków i brak okresu a anoreksja – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Odchudzanie, ważenie jedzenia i zanik miesiączki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Ile kalorii dziennie powinienem jeść? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Co mogą znaczyć te wyrzuty sumienia po jedzeniu? – odpowiada Mgr Katarzyna Kulczycka
- Złe postrzeganie swojego ciała – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Zaburzenia odżywiania i objadanie się z wymiotami – odpowiada Dr Krystyna Pogoń
artykuły
Najczęstsze błędy psychoterapeutów, czyli jak nie marnować czasu i pieniędzy
Decyzja o szukaniu pomocy psychologicznej jest zwy
Jeden dzień w Dziennym Domu Opieki Medycznej
Dzień zaczyna się tutaj jak w każdym prawdziwym do
"Przeszłam przez depresję, byłam w szpitalu psychiatrycznym". Rozmowa z Martą Kieniuk Mędralą #ZdrowaPolka
"Szpital psychiatryczny kojarzy się z wariatami, k