Wzrost tkanki mięśniowej w udach i biodrach po ćwiczeniach

Dzien dobry! Zawsze bylam szczupla osoba. Przed 2 miesiacami stwierdzilam ze moze poza szczuplascia warto by bylo wysmuklic i ujedrnic cialo. Codziennie chodze na piltates, abt, fat burner, boxing. Najczesciej lacze pilates z zajeciami wysilkowymi. 2 godziny 6 razy w tygodniu. I tu si pojawil problem. Mianowicie przybylo mi cm w udach i biodrach. Dlaczego?! Tego wlasnie nie chcialam! Odzywiam sie bardzo zdrowo, wysypiam sie, nie pije alkoholu, nie pale. Z gory dziekuje za odpowiedz, Kasia

Jest kilka powodów, które mogły spowodować taki efekt, np.

- zwiększenie ilości spożywanych kalorii wraz z wdrożeniem aktywności fizycznej
- stosowanie dużej ilości ćwiczeń siłowych, a mało aerobowych
- brak rozciągania po ćwiczeniach
- błędy żywieniowe, z których nie zdajemy sobie sprawy

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl