Zaborczość w związku

Witam mam problem temu typu że przez ze mnie mój związek jest na włosku bo byłam zaborcza stanowcza dużo rzeczy zabraniałam mojemu chłopakowi wiec jednego dnia się wkurzył i powiedział co leżu mu na sercu przyznałam się do swoich win co źłe zrobiłam i chciałam żeby dał nam szanse powiedział że da wszystko przez tydzień było wszystko dobrze starałam się być nie zaborcza itp. tylko znów ma wachanie uczuć powiedział że mnie kocha ale nie tak jak przedtem . chcę porady pozytywnej . nie chce gostra

Witam,
warto zacząć od rozmowy z partnerem o wspólnych oczekiwaniach i granicach w związku.
Określiła Pani, że dużo rzeczy mu Pani zabraniala.I tu mogą być dwie ścieżki.Mozliwe, że Pani wyznaczala pewne granice, które są dla Pani ważne i potrzebne, pełniące jakąś funkcję i zasadne, wiązało się to z jakimis wrzeczeniami ze strony partnera.Stąd opór.
Możliwe również że z jakiegoś powodu Pani poczucie bezpieczeństwa jest związane z potrzebą kontroli drugiej osoby.To faktycznie może powodować dyskomfort ze strony najbliższych.
Proponuje, aby skonsultować się z psychologiem, spróbować zrozumieć, czy problem leży po Pani stronie, czy też oboje potrzebujecie wsparcia do uzyskania porozumienia.
Tydzień to trochę mało na trwalsza zmianę i odbudowanie zaufania.Dajcie sobie dłuższy czas.Najważniejsze jest to,że między Wami jest uczucie.Po jakimś czasie w związku ono również się zmienia pod wpływem nurtu życia i nie jest to ani dobre ani zle tylko normalne.
pozdrawiam
Sylwia Nowak

Zaborczość zazwyczaj wynika z małej pewności siebie i niskiej samooceny. Dlatego też polecam popracować nad tym aspektami Pani "ja" - wzmocnić siebie i wiarę we własną osobę. Być może przyda się Pani kilka spotkać z psychologiem, z którym popracuje nad tymi właśnie elementami. Podjęcie współpracy z psychologiem i praca nad sobą będą dla Pani partnera znakiem, że chce Pani coś zmienić - nie tylko obiecując "nie będę zaborcza", lecz rzeczywiście pracując nad tym, by tej cechy się pozbyć. Polecam rozważyć tą ewentualność. Pozdrawiam.