Zaburzenia mowy u dziecka z autyzmem

mój syn ma4,5 lat bardzo mało mówi jest dzieckiem autystycznym czy jest nadzieja ze bedzie normalnie mówił

Witam,
Różnice miedzy dziećmi autystycznymi są ogromne. Niektóre, z mniejszym stopniem autyzmu, mogą okazywać tylko niewielkie opóźnienie mowy i większe problemy w kontaktach ze środowiskiem. Mogą mieć przeciętnie lub ponadprzeciętnie rozwiniętą mowę, lecz maja kłopoty z wyobraźnią, lub ze współuczestniczeniem w grze z rówieśnikami. Aby dowiedzieć się w jakim stopniu rozwinięte jest Pani syn proponuje udać się do psychologa/lekarza specjalisty.
pozdrawiam

Witam,
Podaje Pani bardzo niewiele informacji na podstawie których nie możliwym jest ani rzetelna diagnoza stanu obecnego ani rokowania na przyszłość.
Zachęcam do kontaktu z psychologiem, który pracuje z dziećmi z autyzmem.
Im szybciej zostanie podjęta praca tym większa szansa na efekty.
Pozdrawiam