Zaburzenia odżywiania związane z nadmiernym jedzeniem słodyczy

Dzień dobry, jem za dużo słodyczy z jakiegoś wewnętrznego smutku, samotności. Nie umiem przestać jeść, bo nawet jak uda mi się na chwilę, wraca istota sprawy, bo nic się nie zmienia i słodkie to jakby jedyne co mi pozostaje. Jestem już tym zmęczona, świadoma, a ciągle nie umiem tego jakoś pokonać. Czy jest na to jakiś sposób. Poza oczywiście "pozbyciem się samotności" - to mocniej skomplikowane niż w życiu bym pomyślała.

Witam serdecznie,
Moim zdaniem Pani problem tkwi w Pani psychice. Z pewnością pomoc psychologa w Pani przypadku byłaby wskazana. I nie ma się czego bać, ani czego wstydzić. Gdy upora się Pani ze źródłem dlaczego sięga Pani po słodycze, to warto zgłosić się do dietetyka który pomoże zmienić nawyki żywieniowe i opracuje indywidualny plan żywieniowy dla Pani.
Pozdrawiam.

Witam Panią!
Dziękuję za to pytanie. Niestety nie ma łatwego sposobu na pozbycie się problemu z kompulsywnym jedzeniem słodyczy. Warto skonsultować się z psychoterapeutą, z którym przyjrzy się Pani temu problemowi i poszukacie razem możliwości poprawy Pani sytuacji. Dobrze, że jest Pani świadoma z czego może wynikać problem - napisała Pani, że z wewnętrznego smutku i samotności. Praca z psychoterapeutą będzie się zatem koncentrować na szukaniu innego sposobu na poprawę Pani nastroju i zlikwidowaniu lęku przed samotnością. Po pomoc może się Pani zwrócić do terapeutów prywatnych z Pani miejscowości lub do poradni zdrowia psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie!