Jak opanować wyrzuty sumienia związane z jedzeniem?

Witam, Moim problemem są notoryczne wyrzuty sumienia po jedzeniu i ciągłe ograniczanie posiłków. Mam 21 lat, 163cm i waga waha się między 45-46kg. Jak mogę sobie z tym poradzić? Chcę normalnie żyć ale moja psychika cały czas ze mną walczy. W lustrze widzę grubą dziewczynę, mój brzuch wydaje mi się że jest jak balon. Zaczęłam się odchudzać z wagi 52kg i teraz cały czas walczę sama z sobą ograniczając jedzenie. Nie chce juz tak żyć, chce jeść wszystko tak jak dawniej, co zrobić? Jak sobie poradzić

Pani problem jest niestety bardzo popularny wśród moich pacjentek - zarówno tych które przychodzą do mnie do gabinetu jak i tych którym udzielam konsultacji online. Aby wyzbyć się problemów z jedzeniem potrzebujemy dużo cierpliwości, odpowiedniej motywacji, ale przede wszystkim wsparcia psychodietetycznego. Opracowanie indywidualnego planu żywieniowego, odpowiednia edukacja oraz metoda małych kroków jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu i nawiązania pozytywnej, zdrowej relacji między Panią a jedzeniem.