Zaburzenia psychiczne u współpracownika

Kolega z pracy upodabnia się do mnie. Ubiera się tak jak ja, zachowuje się tak jak ja. Próbuje nawet nawiązać romans z tą samą koietą z którą ja miałem romans. Od tej kobiety dowieziałem się że opowiada jej historie które usłyszał odemnie jako swoje własne. Na początku znajomości od razu zaznaczył że"albo jest się znim, albo przeciwko niemu". ma skłonności do manipulowania ludźmi. Czy to może być jakieś zaburzenie albo obsesja? czy mam powody do niepokoju?

Piotr Pilarski

Ciężko określić ta podstawie opisu co się dzieje. Objawy które Pan opisał nie są charakterystyczne dla choroby psychicznej.

Pozdrawiam.