Zaburzenia snu u 96-letniej osoby a Estazolam

moja 96letnia mama od 15 lat zażywa estazolam,który obecnie nie skutkuje.Co może jej pomóc aby mogła spać spokojnie?

Witam,

proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą, który ustali odpowiednie leczenie. Może Pani się zgłosić z mamą do najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie możecie też skorzystać z wizyty domowej lekarza, jeśli sytuacja tego wymaga.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

W takich sytuacjach warto skonsultować się z lekarzem, który mamę prowadzi. Estazolam jest lekiem uzależniającym (co może wyjaśniać osłabienie jego działania u mamy po długotrwałym stosowaniu), dodatkowo nie należy odstawiać go w sposób nagły i niekontrolowany. Dlatego zachęcam do porozmawiania z lekarzem na temat możliwości i sposobu zmiany leku.