Zachowanie dziecka autystycznego

Mój syn autystykiem i bardzo często bawi się siusiakiem. Chodzi na SI ale mam wrażenie, że nie jest odpowiednio do stymulowany.

Dzień dobry!

Nie wspomina Pani, w jakim wieku jest syn.
Na różnych etapach życia dziecka dotykanie genitaliów i czynności seksualne (czy to samemu czy z innymi dziećmi) mogą być prawidłowe, powszechne i rozwojowe.
Proszę skonsultować się z psychologiem opiekującym się synem oraz doświadczonym seksuologiem dziecięcym, np. dr Izabela Fornalik czy Alicja Długołęcka.

Pozdrawiam!

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Jeśli ma Pani wątpliwości co do prowadzenia terapii to może warto poszukać innego gabinetu lub poprosić i znianę terapeuty. W przypadku dzieci autystycznych terapia SI jest jedną z wielu i powinna równocześnie być prowadzona wraz z terapią behawioralną oraz w razie potrzeby innymi: rozwojową, logopedyczną, itd
Pozdrawiam AM