Zachowanie rodziców a wychowywanie dzieci

Siostra mojego meza(siostra19 lat) jest lesbijka. My jako rodziceniechcielibysmy abynasze dzieci patrzyly na ich zachowanie siniaki na szyji.siostra meza jest facetemjej kolezanka kobieta (a wlasciwie nastolatka 16lat). Czysensem jest abyporozmawiac z siostra o ich zachowaniu w zw.zesamale dzieci ktore obserwuja. Jak sie zachowywac w stosunku do nich?

Warto spokojnie porozmawiać o zasadach, jakie panują w Państwa domu i rodzinie, jakiego zachowania oczekiwaliby Państwo o siostry (u siebie w domu i przy dzieciach). Należy jednak wystrzegać się moralnej czy jakiejkolwiek innej oceny, a rozmowę przeprowadzić w atmosferze zaangażowania i zrozumienia. Lepszy byłby neutralny grunt.

Po pierwsze: w związku lesbijskim nie ma mężczyzny i kobiety, tylko dwie kobiety. Podobnie jak w związku gejowskim są dwaj mężczyźni, a nie jeden mężczyzna i kobieta. Powiedzenie tego (lub podobnych zdań "stereotypowych" czy etykietujących) np. w trakcie rozmowy z siostrą będzie dla niej znakiem negatywnej oceny z Państwa strony, a co za tym idzie - jej zamknięcia się na Was, oporu do zmiany i ogólnej niechęci.
A po drugie - tak, sensownym jest porozmawianie z siostrą męża o Państwa oczekiwaniach wobec niej i jej partnerki, o tym co Państwo będą a czego absolutnie nie będą tolerować. Ustalenie konkretnych zasad współdziałania w domu jest tutaj niezbędne - tym bardziej, iż nie pochwalają Państwo niektórych zachowań, które rzeczywiście mogą mieć wpływ na późniejsze zachowanie Państwa dziecka. Proponuję odbyć szczerą, pozbawioną krytyki i oceny, otwartą rozmowę. We czwórkę. Na spokojnie - bez awantur i krzyków. Rozmowę opartą na konkretnych argumentach, konkretnych oczekiwaniach, wymaganiach i prośbach. Ale również proszę pamiętać, iż zasady powinny być ustalane przez wszystkie zainteresowane osoby - zatem nie powinni Państwo z góry skreślać możliwych propozycji współdziałania, które mogą paść ze strony siostry i jej partnerki. Pozdrawiam.