Zrozumienie w związku a wychowywanie dziecka

Witam jestem z partnerem 1rok mam dziecko które nie jest jego i problem tkwi w tym ze mój partner chal by wychowy.mojego syna tak jak on byl chowany. Czyli same zakazy. Nie uklada nam się bo nie daje mi takiego wsparcia zrozumienia jak powinno w związku być. Mówi ze moje problemy to moje i ze jego to nie interesuje co mam zrobić proszę o pomoc

Ustalić czego oczekujecie państwo od związku. Często się zdarza, że swoje oczekiwania wyrażamy w kłótni, wtedy ciężko jest usłyszeć drugą osobę i być słyszanym.
Jeśli partner jest otwarty można spróbować mu podrzucić lekturę dotyczącą wychowania dziecka np. Jesper Juul "Twoje kompetentne dziecko".