Zakochał się w innej, a ja nadal go kocham. Czy powinnam zgłosić się do psychologa?

Dwa lata temu poznałam pewnego chłopaka. To była miłość od pierwszego spojrzenia. Byliśmy ze sobą 3 razy: za pierwszym poważnie się pokłóciliśmy i wyszło tak, jak wyszło, za drugim razem mnie zdradzał, a za trzecim już nie pamiętam… Gdy mnie zdradzał nie wiedziałam o tym, byłam z nim wtedy 3 miesiące. Kiedy z nim zerwałam byłam zrozpaczona.

Teraz on ułożył sobie życie. Zakochał się w innej, a ja nadal go kocham. Nie umiem przestać o nim myśleć. Kiedy zobaczyłam jego zdjęcie z dziewczyną nagle odechciało mi się żyć. Myślę tylko o samobójstwie. Usunęłam jego numer telefonu i gadu i chcę o nim zapomnieć raz na zawsze.Jak przestać go kochać? Proszę, doradźcie mi, czy powinnam zgłosić się do psychologa?

Witam!

Miłość jest bardzo pięknym uczuciem, ale potrafi także wyniszczać, Odchodzi, kiedy chce, tak samo, jak przychodzi nieproszona. Ciężko jest poradzić sobie z odrzuceniem. Jednak możesz znaleźć pomoc dla siebie. Zadzwoń do telefonu zaufania, wejdź na forum dla ludzi z podobnymi problemami. Możesz także skorzystać z pomocy psychologa. Na pewno pomoc jest Ci potrzebna. Sprawdź natomiast, który jej rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy.

Pozdrawiam