Zapalenie jelit i zaparcia a słodycze i płatki śniadaniowe

Witam.Mam zapalenie jelit i przewlekłe zaparcia. Jakie słodycze i płatki śniadaniowe mogę spożywać ?

Wszystko zależy jaki jest stan jelit i jaką formę przybiera choroba, słodycze działają zapierająco, więc pojawia się pytanie czy powinna je Pani spożywać? A nadmiar błonnika z np. płatków owsianych mimo, że powinien poprawiać perystaltykę u pacjentów ze stanem zapalnym jelit może dodatkowo nasilać zaparcia. Czy pije Pani odpowiednią ilość płynów min. 30 ml na kg masy ciała? Na stan jelit wpływa cała Pani dieta nie tylko posiłek śniadaniowy, dobrze żeby dietetyk przygotował dla Pani plan żywienia, bo przynajmniej w mojej praktyce nie spotkałam się z tym, żeby jeden schemat sprawdził się u wszystkich, niestety u każdego pacjenta choroba przebiega inaczej. Warto wziąć również pod uwagę aspekt aktywności fizycznej (poprawia perystaltykę jelit), czynnik stresowy oraz pomyśleć o dobranej dla Pani terapii probiotycznej. Także sama Pani widzi, ze raczej nie ma jednej odpowiedzi i troszkę za mało danych jest aby odpowiedzieć na pytanie.