Zaparcia i pozytywny wynik testu ciążowego

zrobiłam test wyszedł pozytywny jestem przy nadziei mam zaparcia już 10 ty dzień - pije babkę płatecznika, ograniczyłam spożycie słodyczy i wracam do diety z przed pół roku bez węglowodanowej - jem owsiankę, otręby, jogurty, owoce,oleje naturalne, siemie lniane, i nadal nic już mam dość co mogę zrobić czy umawiać się na wizytę do ginekologa czy czekać??czy mogę coś innego użyć??

Witam. Należy spożywać jak najwięcej warzyw (minimum 5 porcji dziennie), najlepiej w formie surowej. Proszę mieć na uwadze, że przy diecie bogatobłonnikowej należy pić dużo wody (ok. 2 litrów dziennie). Powinna to być woda mineralna niskosodowa, niegazowana. Wszelkie płatki zbożowe, otręby lub suszone owoce powinny być namoczone w wodzie, aby napęczniały. Inaczej efekt może być odwrotny. Powinna Pani także udać się do lekarza, który pomoże zdiagnozować przyczynę problemu. Pozdrawiam.