Zapytaj lekarza

7 1 6 , 8 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zażycie oleju rycynowego po posiłku a trawienie

Czy zażycie oleju rycynowego stosunkowo krótko po posiłku zmniejszy ilość pozyskanych kalorii, przeszkodzi w trawieniu tego posiłku? Czy też wypróżnienie to będzie to, co zjadłam w jeszcze poprzednim posiłku lub poprzedniego dnia?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Czy olszówka jest grzybem trującym?

Droga Pani zażycie oleju rycynowego to nie metoda na odchudzanie, niestety. Żeby schudnąć musi być ujemny bilans energetyczny, a za przyśpieszenie materii odpowiada odpowiednia m.in. ilość masy mięśniowej, regularność spożywania posiłków i odpowiednia ich kompozycja. Jeśli w ciągu dnia będzie za duża ilość kalorii to żaden olej an to nie pomoże, a powinna Pani wiedzieć, że jedna łyżka oleju to ok. 70 kcal. Zapraszam na konsultacje dietetyczna, ustalę dla Pani odpowiednią kaloryczność diety i nauczę jak utrzymywać odpowiednią masę ciała na każdym etapie życia. http://www.dietetykwkrakowie.pl

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0
Dr Anna Brinken Dietetyk, Szczecin
71 poziom zaufania

Witam, jeśli w ten sposób dąży Pani do utraty masy ciała, to jest zła droga. Systematyczne zażywanie oleju rycynowego może zaburzyć pracę jelit i negatywnie wpłynąć na zdrowie. Zachęcam do stosowania prawidłowej zdrowej diety. Dieta powinna być różnorodna i składać się z pokarmów z każdej zalecanej grupy produktów:

w kolejności od największego do najmniejszego udziału w diecie:

produkty zbożowe (pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane, kasze itp.), warzywa, owoce, produkty mleczne, ryby i chude mięso i odpowiednia ilośc płynów ok. 1,5-2 litry dziennie. Wykluczyć należy niezdrowe słodkie i słone przekąski.

Dietetyk z ponad 20-letnim doświadczeniem. Prowadzi Gabinet Dietetyczny SanusDiet.
0

Witam.Olejek rycynowy nie jest odpowiednią drogą do odchudzania.Aby schudnąć należy obniży kaloryczność spożywanych posiłków.Pozdrawiam

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy