Zażycie oleju rycynowego po posiłku a trawienie

Czy zażycie oleju rycynowego stosunkowo krótko po posiłku zmniejszy ilość pozyskanych kalorii, przeszkodzi w trawieniu tego posiłku? Czy też wypróżnienie to będzie to, co zjadłam w jeszcze poprzednim posiłku lub poprzedniego dnia?

Droga Pani zażycie oleju rycynowego to nie metoda na odchudzanie, niestety. Żeby schudnąć musi być ujemny bilans energetyczny, a za przyśpieszenie materii odpowiada odpowiednia m.in. ilość masy mięśniowej, regularność spożywania posiłków i odpowiednia ich kompozycja. Jeśli w ciągu dnia będzie za duża ilość kalorii to żaden olej an to nie pomoże, a powinna Pani wiedzieć, że jedna łyżka oleju to ok. 70 kcal. Zapraszam na konsultacje dietetyczna, ustalę dla Pani odpowiednią kaloryczność diety i nauczę jak utrzymywać odpowiednią masę ciała na każdym etapie życia. http://www.dietetykwkrakowie.pl

Witam, jeśli w ten sposób dąży Pani do utraty masy ciała, to jest zła droga. Systematyczne zażywanie oleju rycynowego może zaburzyć pracę jelit i negatywnie wpłynąć na zdrowie. Zachęcam do stosowania prawidłowej zdrowej diety. Dieta powinna być różnorodna i składać się z pokarmów z każdej zalecanej grupy produktów:

w kolejności od największego do najmniejszego udziału w diecie:

produkty zbożowe (pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane, kasze itp.), warzywa, owoce, produkty mleczne, ryby i chude mięso i odpowiednia ilośc płynów ok. 1,5-2 litry dziennie. Wykluczyć należy niezdrowe słodkie i słone przekąski.

Witam.Olejek rycynowy nie jest odpowiednią drogą do odchudzania.Aby schudnąć należy obniży kaloryczność spożywanych posiłków.Pozdrawiam