Zespół Aspergera - Co można zrobić w takiej sytuacji?

Mam problem ze znajomymi. Wszyscy znamy się ze stowarzyszenia pomocy z Zespołem Aspergera i wszyscy go mamy (oprócz 2 wolontariuszy). Ostatnimi czasy jednak nasza przyjaźń zaczyna się sypać, gdyż kilka osób ma czasem "odpały" i jest bardzo opryskliwych dla innych, przez co rani inne osoby (dotknęło to m. in. mnie i mojego kolegę). Co można zrobić w tej sytuacji? Jak pomóc im, aby tego nie robiły?

Z opisu wynika że zależy panu na całej grupie znajomych, chce im pan pomóc. Myślę, że ważne jest by samemu stawiać granice- mówić że ich zachowanie wpływa negatywnie na pana i kolegę, jest wam źle przykro. Wspólnie z nimi porozmawiać, poszukać rozwiązania i przyczyn ich zachowania. Jeśli dalej zależy na relacji z nimi to też to zakomunikować, jednak dać wyraźnie do zrozumienia, jakie ich zachowanie nie jest mile widziane.