Zespół czołowo-skroniowy i problemy z mową

Witam p.doktor.Tata ma 75 lat i wg diagnozy zespol czolowo-skroniowy.Ma problemy z mowa , bierze lek Zoloft 50mg ze wzgledu na stany depresyjne. Kilka dni bral Zoloft w dawce 100mg ze wzgledu na pogorszenie stanu.Pojawil sie jednak dziwny objaw krzywienia ust.Czy bylo to powodem tej dawki czy postepowania choroby?Ma tez duze problemy z zasypianiem.Czesto bierze Dobrosen.Czy jest inny lek ktory bylby rownie skuteczny i mniej uzalezniajacy?Czy nadal brac dawke 100mg zoloftu?pozdrawiam

Witam Panią
Dziwny objaw krzywienia ust o którym Pani pisze może wynikać z postępującego uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Warto z tym objawem zgłosić się do neurologa i psychiatry.
Anna Suligowska

Witam Panią Serdecznie,

Na pytanie, które Pani zadała powinien odpowiedzieć lekarz prowadzący Pani Tatę, gdyż zna Tatę, na tyle, ze może ocenić, jakiego pochodzenia jest objaw krzywienia ust.

Z mojej strony, na sen polecam rekomendowaną naturalną Melatoninę, dostępną w aptece.

Życzę Pani i Tacie Dużo Dobrego,
Irena Mielnik-Madej