Zimne poty z powodu stresujących sytuacji

Witam. Mam 19 lat. W ciągu ostatnich 3 miesięcy byłam narażona na silny stres, boję się, że mogło to spowodować trwały uraz w mojej psychice. Jestem przygnębiona, mam zmiany nastroju. Zdarzyło się że nagle w ciągu dnia zaczęłam się bać iż jestem chora psychicznie do tego stopnia że miałam zimne poty i trzęsłam się. Boję się tego że mogę być inna niż normalni ludzie że przez bliskie osoby mogę być inaczej postrzegana. Czy to może być wynikiem długotrwałego stresu czy to już choroba psychiczna?

Witaj,
Miałaś prawdopodobnie atak lęku, który występuje nawet u ludzi zdrowych, gdy są narażeni na długotrwały stres.
Nie lekceważ jednak tego objawu. Jeśli się pojawi jeszcze raz, i będą kolejne - udaj się do psychologa. Może to zaburzenie lękowe? Przygnębienie może natomiast zwiastować zaburzenie depresyjne. Nie są to choroby psychiczne, a zaburzenia nastroju. Dobrze je leczyć poprzez psychoterapię.
Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku od strony somatycznej - czasem długi stres skutkuje dużym osłabieniem organizmu.

Pozdrawiam serdecznie,
Kamila Dziwota