Przygnębienie i zmartwienie z powodu niepowodzenia życiowego

Witam, ostatnio nie udało mi się coś ważnego dla mnie czego nie będę miała szansy już naprawić, ciągle to rozpamiętuje, często płaczę jestem przygnębiona. To trwa dwa miesiące i jestem już tym zmęczona Chce myśleć pozytywnie ale nie mogę bo wszystko kojarzy mi się z tą sytuacją jednocześnie przygnębia mnie że nie umiem sobie poradzić i marnuje czas na zmartwienia zamiast cieszyć się życiem i to kolejny powód do zmartwień czuję się jak w pułapce nie umiem iść do przodu

Witam!
Takie dłużej trwające przygnębienie wymaga "przerobienia"(przegadania). Jeśli nie pomogły rozmowy z osobami zaufanymi, może warto skontaktować się ze specjalistą i umówić na kilka sesji. Trzeba uważać, żeby to przygnębienie, nie zamieniło.się w depresję.
Na porażkach (niepowodzeniach) warto się uczyć, odbijać się od nich, jak od trampoliny, jakkolwiek trywialnie to zabrzmi.
Ma Pani całę życie przed sobą, mnóstwo wspaniałych szans i możliwości.
Ale już czas patrzeć przed siebie.
Powodzenia, J.Pluta

Warto skonsultować się z psychologiem. Zdiagnozuje (być może Pani przygnębienie ma już charakter chorobowy) i pomoże poradzić sobie z obniżeniem nastroju i odnalezieniem radości życia.