Zjadanie własnych strupów, pryszczy i łupieżu

Czy zjadanie pryszczy, strupków, łupieżu ma coś wspólnego z schizofrenią? Czy to natręctwa czy cos normalnego..? Jak sobie z tym radzić? Czy mogą istnieć powody dlaczego to robię?

Witam, jak najbardziej może mieć to przyczynę związana np z lękiem, nerwicą, jednak warto po prostu lepiej opowiedzieć o tej sytuacji podczas spotkania z psychologiem, który dopyta o pewne ,,rzeczy" i dobierze jeśli będzie konieczna odpowiednia formę pomocy dla Pani. Pozdrawiam serdecznie.

Apetyt na spożywanie rzeczy niejadalnych często diagnozowany jest jako jednostka chorobowa (Pica). Dlatego proszę koniecznie zgłosić się do lekarza psychiatry i rozpocząć leczenie.

Witam,
zachęcam do konsultacji z psychologiem, który pomoże określić powódy takiego zachowania i utali dalszy sposób postępowania.

Pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba