Złe myśli i zaburzenia nastroju

Witam. Mam problem tego typu, że gdy mam iść np. Na dyskotekę/baru to zamiast iść i odprężyć sie, cały czas mam złe myśli np. Że coś sie stanie i przez to też trace chęć do wychodzenia z domu. Czy można jakoś temu zaradzić? I czy można jakoś zwiększyć pewność siebie ? Z góry dziekuje za odpowiedź.

Może warto spotkać się z psychologiem i przyjrzeć głębszym przyczynom zaburzenia? Psycholog pomoże poradzić sobie z nimi i odzyskać radość życia.

Tego rodzaju obawy mają zazwyczaj pochodzenie z przeszłości np. nadmierna troskliwość rodziców. Samemu poradzić sobie z takim problemem jest dość trudno.
Dlatego polecam psychoterapię.
Pozdrawiam.