Jak pokonać złe myśli o sobie?

Witam. Prawie caly mam złe myśli o sobie. Czasami mijają ale nie na długo. Mysle o starych żenujących sytuacjach, głupich rzeczach, ktore mowilam, przykrych słowach wypowiadanych przez innych przez co cały czas czuje sie jak debil, wydaje mi sie ze jestem glupia, brzydka, ze nikt mnie nie lubi, ze kazdy ma ze mnie polew, ze jestem falszywa i wiele można by jeszcze wymieniać. Wydaje mi sie ze nic dobrego w zyciu mnie juz nie spotka, ze moje zycie jest i bedzie do dupy, ze zawsze bede sama, ze nigdy nie bede miala meza i dzieci, ze nie zdam matury, ze nawet na kase do sklepu mnie nie przyjma w przyszlosci. Cowiecej wydaje sie byc otwarta, normalna dziewczyna, a tak naprawde jestem aspoleczna, mam trudnosci z nawiazywaniem znajomosci, jestem zamknieta w sobie. Do tego caly czas towarzyszy mi uczucie niepokoju, smutek, mysli samobojcze. Co mi jest? Czy to nerwica natręctw? Czy coś innego

Jedyna rada to zgłosić się do certyfikowanej psychoterapeutki, która ma doświadczenie w pracy z młodzieżą. Na pewno są jakieś powody, że tak się czujesz i przy pomocy psychoterapeutki niektóre z nich możesz wyeliminować a na innej spojrzeć inaczej.

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy są wskazaniem do osobistej konsultacji diagnostycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego (bez skierowania) celem leczenia (dotarcia do przyczyny symptomatycznej).

Serdeczności i tylko powodzenia Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Dzień dobry, bardzo zasmuciło mnie to, co Pani myśli na swój temat. Negatywne postrzeganie siebie, niska samoocena, z całą pewnością nie pozwalają Pani cieszyć się z życia, optymistycznie patrzeć w przyszłość, czy postrzegać swoje miejsce w społeczeństwie. Z Pani wypowiedzi wynika, że ma Pani bardzo obniżony nastrój i trudno jest już nad nim zapanować. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli zgłosi się Pani na spotkanie do psychoterapeuty i porozmawia z nim na temat tego co Panią trapi. Pozdrawiam, życzę dużo zdrowia i szybkiego odzyskania radości życia.