Zmęczenie przebywaniem z partnerką

Jestem z dziewczyną 3 lata. Odkąd podjąłem się psychoterapii, zauważyłem, że moje uczucia nagle i dziwnie się zmieniły: zaczął mnie męczyć bliski kontakt z dziewczyną, zapragnąłem odosobnienia, samotności, dramatycznie obniżyło się moje libido... W międzyczasie znajomy z przygotowaniem psychologicznym powiedział mi, że jeżeli pojawiły się takie uczucia, to oznacza brak miłości. Wywołało to we mnie zamęt. Nie jestem pewien, czy to powód do rozstania. Proszę o opinię jakiegoś psychologa.

Witam,
nie znając Pana histroi trudno odpowiedzieć na te pytanie. Takie odczucia nie muszą świadczyć o braku miłości. Proszę o tym wszystkim opowiedzieć swojemu terapeucie. On zna Pana najlepiej i będzie mógł pomóc znaleźć odpowiedzi na pytanie skąd biorą się te uczucia.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Tak jak zauważyła powyżej Pani Joanna, odczucia o których Pan pisze nie muszą świadczyć o braku miłości.

Psychoterapia jest procesem, podczas którego mogą pojawiać się silne, czasami niezrozumiałe, czasami sprzeczne emocje. Ponadto wymaga ona od nas sporo pracy, samozaparcia, wytrwałości. Pomimo, że podejmujemy ją by poczuć się lepiej, w trakcie możemy odczuwać obciążenie i zmęczenie, a to może wpływać na nasze życie. Warto pomówić o tych emocjach z terapeutą.

Ponadto warto pamiętać, że każdy związek czasami przechodzi trudniejsze momenty czy kryzysy, nie zawsze jest to jednak jest to powód do rozstania. Na pewno jednak jest to dobry temat do omówienia podczas psychoterapii.

Pozdrawiam!
http://pracownia-terapii.pl