Zmiany guzkowate na nogach

Witam, Ok. półtora mięsiaca temu zauważyłam u siebie zmiany guzkowate na nogach. Zmiany ułożone są przy piszczelach, mają wielkość od 0,5 do 3 cm, są niebolesne. Skóra w tych miejscach jest sina lub delikatnie czerwona. Internista wysłał mnie do chirurga naczyniowego z podejrzeniem zapalenia żył (w związku z moją skłonnością do żylaków i zabiegiem, który miałam 1,5 roku temu) jednak lekarz wykluczył związek tych zmian z żyłami. Co to może być? Bardzo dziękuję!

Witam.
Ciężko powiedzieć co to może być. Jeśli został wykluczony związek z naczyniami żylnymi to najrozsądniej będzie skonsultować się z dermatologiem. Może to być np. rumień guzowaty. Nie jestem w stanie bardziej pomóc nie widząc zmian. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Nie istnieje leczenie i diagnozowanie przez internet!!! Nie jestem w stanie nic powiedzieć nie widząc zmian!!! Proszę udać się ew. do innego chirurga! zż