Zmniejszenie ochoty na seks i podniecenia

Witam, w styczniu minie 5 lat odkąd współżyję z moim chłopakiem. Jest on moim pierwszym partnerem seksualnym. W łóżku układało nam się bardzo dobrze potrafiliśmy się kochać kilka razy w ciągu dnia, jednak od pewnego czasu nie odczuwam już takiej ochoty na seks. Osiągam orgazm łechtaczkowy za każdym razem, jednak aby poczuć większe podniecenie oraz szybciej szczytować muszę fantazjować w myślach o różnych sytuacjach. Co może być tego przyczyną? Czy jest to rutyna?

W seksie, tak jak w jedzeniu, lekkie uczucie niedosytu ma działanie ochronne przed przesytem...
Pani post nie wzbudził niepokoju.
Miłość, aktywność erotyczna faluje, niczym sinusoida i jest to naturalne.
Przywoływanie "na pomoc" fantazji jest też normalne.
Mam nadzieję, że niebawem nastąpi trend "wznoszący".
Pozdrawiam.