Znajomość żony przez GG z innym mężczyzną

Witam! Swój problem z zdarzenie opisałem tu: http://forum.abczdrowie.pl/forum-psychologia/983254,przeszlosc-zony Proszę o określenie ogólne możliwych powodów postępowania żony. Oboje staramy się o wizytę u psychologa ale zjada nas ciekawość, co mogłoby być powodem takich postępowań. Odpowiemy na wszelkie pytania. Z góry dziękuję.

Witaj,
powodów takiej znajomości może być wiele i wcale nie muszą oznaczać zagrożenia dla związku.Przytoczę Ci pewne credo,które pomoże Ci ten problem zobaczyć inaczej:nie ważne co zrobi ktoś inny,ale co my robimy z tym czymś.Tak więc może Twoja własna niepewnośc siebie powodować,że nadajesz nadmiernie katastroficznego znaczenia wszystkim przejawom odwrócenia uwagi zony/i ważnych kobiet/od Twojej osoby.Przyznasz,że nie jest to dla osób z otoczenia sytuacja komfortowa,gdyż wymusza ciągłe skupianie się na Twoich potrzebach i eliminowanie innych.Może na tym tracić cała rodzina.Z drugiej strony jest potrzeba,byś ujrzał te słabości,spróbował w sposób samodzielny poradzić sobie z tym,z czym możesz i popatrzył na związek z perspektywy osoby dojrzałej,bo być może tej dojrzałości szuka ona w innych kontaktach i one pomagają jej potem w relacjach z Tobą właśnie.
To skomplikowany proces wzajemnego uwikłania,który często silnie wiąże ludzi ze sobą a równocześnie zaczyna ich wewnętrznie niszczyć i wypalać.Każde z Was,osobno może skorzystać z pomocy psychoterapeuty,jeżeli chcecie suię rozstać lub oboje razem gdy zamierzacie pozostać w związku.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Najrozsądniej będzie, jeśli wspólnie poruszycie Państwo ten wątek, na bezpośrednim spotkaniu z psychologiem.

Życzę Państwu tylko dobrej relacji,
Irena Mielnik-Madej